Общи условия на промоционалните кампании на Синджента за семена царевица, сезон 2026
(изм. 21.11.2025 г.; изм. 22.12.2025 г.; изм. 16.02.2026 г.) „Синджента България“ ЕООД, ЕИК 200423493, с адрес на управление: гр. София 1784, р-н “Младост”, бул. „Цариградско шосе“ №145, сграда "София Офис Център", ет. 6, телефон: 02/8004000, e-mail: bulgaria.office@syngenta.com („Синджента“) организира следните промоционални кампании за семена царевица през сезон 2026:
„Заявка семена царевица - Синджента 2026“ (предишно наименование „Ранна заявка на семена царевица от Синджента, сезон 2026“),
„Онлайн заявка на семена царевица – Синджента 2026“
и
„Ранна сеитба, ранна печалба.“
Промоционалните кампании се провеждат при изпълнение на правилата, описани в настоящите общи условия („Общи условия“), като специалните изисквания за кампания „Заявка семена царевица - Синджента 2026“ са описани в Раздел I, специалните изисквания за кампания „Онлайн заявка на семена царевица – Синджента 2026“, са описани в Раздел II, а специалните изисквания за кампания „Ранна сеитба, ранна печалба“ - в Раздел III, a общите правила, приложими и за трите кампании – в Раздел IV от настоящите Общи условия.
Участник („Участник“) е всяко дружество и/или земеделски производител, попълнил ваучер за участие в кампанията „Заявка семена царевица - Синджента 2026“ и „Ранна сеитба, ранна печалба“.
Раздел I
Правила на кампанията „Заявка семена царевица - Синджента 2026“
Член 1
Предмет
1. При изпълнение на изискванията на настоящите Общи условия, Синджента предоставя безплатни (бонус) торби семена царевица („Бонус торби“) в размер от 20% (двадесет процента) от всяка покупка на торби с разфасовка 50 000 (петдесет хиляди) семена царевица (по-долу „Продукт“), внесени в България от Синджента и разпространявани в България от дистрибутори на Синджента,
Член 2
Условия
2. (1) Бонус торбите се предоставят при изпълнение на всяко едно от следните условия:
а) (изм. 19.02.2026 г.) предварителна заявка на количества от Продукта, направена от Участник в периода 14.10.2025 – 30.06.2026 г., посочените дати включително („Период за заявки“), чрез валидна форма за участие в промоционалната програма („Ваучер“);
б) заявяване с Ваучер и закупуване на следните минимални количества от Продукта: минимум 10 (десет) торби („Минимално изискуемо количество“) или съответно по-големи количества, по избор на Участника съгласно обработваните от Участника площи;
в) покупка на заявените с Ваучер количества от Продукта, направена не по-късно от 30.06.2026 г. (посочената дата включително), от Участник или от посочено във Ваучера на Участника свързано лице. Заявеното с Ваучера количество Продукт може да бъде достигнато с няколко покупки, чрез един и същ дистрибутор на Синджента, избран от Участника;
г) покупката на заявените с Ваучера количества от Продукта следва да е направена с цел сеитба на обработваеми площи от Участника или от посочените във Ваучера свързани лица през сезон 2026 г., като Синджента си запазва правото (самостоятелно или чрез подизпълнител) да изисква документи, доказващи това.
(2) Бонус торбите се предоставят от дистрибутор на Синджента само при надлежно изпълнение на настоящите Общи условия, към момента на покупката, включително наличието на валиден Ваучер и закупено заявеното с Ваучера количество от Продукта, по-голямо или равно на Минималното изискуемо количество.
(3) За да се претендират Бонус торби е необходимо всички заявени с един Ваучер количества от Продукта да са закупени чрез един и същи дистрибутор на Синджента, избран от Участника. Участниците имат право да заявяват количества от Продукта с повече от един Ваучер по настоящата кампания, като всеки Ваучер следва да включва поне Минималното изискуемо количество от Продукта.
(4) За избягване на съмнение, Бонус торби не се дължат и не се предоставят в следните случаи:
а) при заявка и закупуване на количества от Продукта, по-малки от Минималното изискуемо количество;
б) при закупуване на количества от Продукта, по-малки от предварително заявените във Ваучера (дори изискването за закупуване на Минималното изискуемо количество да е изпълнено);
в) за закупени количества от Продукта, надвишаващи заявените във Ваучера и които не са включени във Ваучера;
г) ако видът и обемът на опаковките на закупените количествата от Продукта са различни от тези, предлагани на пазара от Синджента;
д) в случай че закупеният Продукт не е внесен в България от Синджента или не се разпространява от дистрибутор на Синджента;
е) ако Участникът закупи заявените с един Ваучер количества от Продукта от двама или повече различни дистрибутори на Синджента;
ж) при всяко друго неизпълнение на настоящия Общи условия от страна на Участника.
Член 3
Предоставяне на Бонус торби
3. (1) Бонус торбите се предоставят от Синджента чрез дистрибутор, едновременно с доставката на заявените и закупените количества от Продукта.
(2) Бонус торбите се равняват на 20% (двадесет процента) от количеството на Продукта, заявено и закупено съгласно настоящите Общи условия от съответния Участник или неговите свързани лица, посочени във Ваучера, като бройката на дължимите Бонус торби се изчислява съгласно математическите правила за закръгляне до цяло число.
Пример: При заявка и покупка на Минималното изискуемо количество от 10 торби от Продукта, Участникът ще има право на 2 Бонус торби; при заявка и покупка на 17 торби – 3 Бонус торби; при заявка и покупка на 18 торби – 4 Бонус торби и т.н.
(3) Бонус торбите, предоставени на Участника, ще съдържат 50 000 семена царевица от вид, определен съгласно наличностите на Синджента и/или на съответния дистрибутор. При всички случаи, Бонус торбите ще включват семена със същата третировка като заявените и закупените от Участника Продукти. Ако заявените и закупените количества от Продукта включват семена с инсектицид и такива без инсектицид, Бонус торбите ще бъдат от Продукт без инсектицид.
(4) Бонус торбите се предоставят на Участника или на неговите свързани лица, в случаите, когато Участникът е посочил и описал във Ваучера тези свръзани лица и те извършват съответната покупка на Продукта при спазване на всички изисквания съгласно Общите условия. Предоставянето на Бонус торбите на свързаните лица на Участника съгласно настоящите Общи условия представлява надлежно изпълнение на всички задължения на Синджента към Участника по настоящата кампания.
(5) Ако заявените с един Ваучер количества от Продукта бъдат достигнати с повече от една покупка от един и същи дистрибутор, дължимите Бонус торби се предоставят от дистрибутора в пълен размер с последната покупка. В този случай, за да се кумулират реализираните от отделни покупки количества от Продукта, всички покупки на Участника и/или неговите свръзани лица, посочени във Ваучера, следва да са направени от един и същи дистрибутор на Синджента в рамките на срока по чл. 2, ал. 1, б. „в“ по горе. Не могат да се кумулират количества от Продукта, закупени от различни дистрибутори на Синджента.
(6) За избягване на съмнение, при кумулиране на количества от Продукта, закупени с отделни покупки от Участника и неговите свързани лица, Бонус торбите се предоставят на дружеството/лицето, което е направило покупката, с която са достигнати заявените по Ваучера количества, по реда на ал. 5 от настоящия член. Синджента не носи отговорност за преразпределянето на предоставените Бонус торби между Участника и посочените от него във Ваучера свързани лица.
Раздел II (приет на 16.02.2026 г.)
Правила на кампанията „Онлайн заявка на семена царевица – Синджента 2026 г.“
Чл. 4
4. (1) Синджента предоставя безплатни (бонус) торби семена царевица в размер от 20% (двадесет процента) от всяка покупка на торби Продукта, внесени в България от Синджента и разпространявани в България от дистрибутори на Синджента, в случай че Участник е заявил поне 5 (пет) торби от Продукта с Ваучер при условията на чл. 9, ал. 1, букви „а“ и „б“ по-долу. Като пример, при заявяване на минималните изискуеми 5 торби от Продукта, Участникът има право да получи 1 торба безплатно.
(2) За избягване на съмнение, бонус торбите по настоящия чл. 4, ал. 1 по-горе ще бъдат от същия вид като торбите, заявени от Участника по реда на чл. 9, ал. 1, букви „а“ и „б“ по-долу.
(3) За избягване на съмнение, бонус торбите по настоящия чл. 4, ал. 1 по-горе, не се предоставя на лица, заявили количества от Продукта чрез Ваучер по реда на чл. 9, ал. 1, буква „в“.
(4) Бонусът по кампания „Онлайн заявка на семена царевица - Синджента“, не може да се кумулира с бонусите по кампания „Заявка семена царевица - Синджента 2026“.
(5) Всички останали разпоредби на Общите условия по отношение на кампанията „Зявка семена царевица – Синджента 2026“ се прилагат и по отношение на кампанията „Онлайн заявка на семена царевица - Синджента", с изключение на тези, които касаят изискуемо минимално количество както и тези които се отнасят до заявяване на Продукти с Ваучер при условията на чл. 9, ал. 1, буква „в“ по-долу.
Раздел III
Правила на кампанията „Ранна сеитба, ранна печалба“
Член 5
Предмет
5. (изм. 22.12.2025 г.) Синджента предоставя на Участници в кампанията „Заявка семена царевица - Синджента 2026“ (Участниците), отговарящи на допълнителните изисквания в настоящия Раздел III от Общите условия, възможността да се възползват от следния пакет („Пакет“):
(1) (изм. 22.12.2025 г.) При закупуване от Участника на Продукти от следния вид: СИ Хикари, СИ Амбадор, СИ Хеленор, СИ Памплона, СИ Електрон („Семена за ранна сеитба“), заявени и закупени за целите на ранна сеитба, при спазване на условията на кампанията „Заявка семена царевица - Синджента 2026“, Участникът получава Бонус торби съгласно Раздел I от Общите условия (Бонус торби);
(2) (изм. 21.11.2025 г.) При кумулативното наличие на следните условия:
- извършена проверка от страна на технически и търговски представители на Синджента и измерване за наличие на измръзване на посевите по реда на чл. 6 (2), буква б) по-долу;
- констатирано в резултат на проверката измръзване на посевите;
- установено при проверката и измерването наличие на по-малко от 4500 растения (четири хиляди и петстотин) на дка в конкретен физически блок на Участник (по смисъла на тези Общи условия, „физически блок“ означава конкретен участък от земеделската площ на Участник, засята със Семена) в резултат на измръзването;
- и единствено в случай че Участникът вземе решение за презасяване на засегнатия от измръзването физически блок,
Синджента ще предостави на Участника компенсация в размер на 100% от Семената, които Участникът е поръчал, закупил и засял в засегнатия от измръзването физически блок („Компенсаторни количества“). Измерването ще бъде направено в оптималните за презасяване срокове.
и
(3) възможност за участие в демонстрация и обучение за работа с платформата за услуги за прецизно земеделие „Cropwise Operations“ („Демонстрация на Cropwise Operations“).
Член 6
Условия
6. (1) Участниците имат право да се възползват от Пакета при изпълнение на всяко едно от следните условия:
а) предварителна заявка и покупка на количества от Семената за ранна сеитба, при спазване на условията съгласно Раздел I от Общите условия и съответно настоящите специални условия за получаване на Пакет по кампания „Ранна сеитба, ранна печалба“;
б) достигане (заявяване и закупуване съгласно предходните разпоредби) на следните минимални количества: минимум 20 (двадесет) торби Продукти: Семена за ранна сеитба, включващи поне два различни вида Семена за ранна сеитба („Минимално изискуемо количество за Семена за ранна сеитба“) или съответно по-големи количества, по избор на Участника съгласно обработваните от Участника площи;
в) (изм. 27.02.2026 г.) засяване на обработваеми площи на Участника или на посочените във Ваучера свързани лица със заявените и закупените съгласно предходните разпоредби Семена за ранна сеитба, като засяването следва да е извършено в периода между 01.03.2026 г. – 31.03.2026 г. („Период за Ранна сеитба“), при температура на почвата при сеитба +9-10°C (десет) градуса, измерена на дълбочина – 5-7 см, в 11 часа и при спазена препоръчителна сеитбена норма от не по-малко от 5 800-6 700 кълняеми семена/дка при неполивни условия и 7 500 к.с./дка при поливни условия. Посочените обстоятелства следва да са надлежно удостоверени с изричен формуляр, подписан от търговски представител на Синджента, поканен от Участника и присъствал на сеитбата, както и със снимков материал, направен от търговския представител.
(2) (изм. 21.11.2025 г.) За предоставяне на Компенсаторните количества, в допълнение към изискванията по чл. 5 (2) по-горе, е необходимо да бъдат изпълнени и следните допълнителни условия:
а) регистриран сигнал за измръзване на посевите, подаден от Участника не по-късно от 01.05.2026 г. Сигналът следва да бъде подаден електронно от Участника на адрес corn.promosyngenta.bg или чрез търговски представител на Синджента;
б) безспорно констатирано измръзване на посевите по чл. 6, ал. 1, буква „в“ по-горе, удостоверено с изричен протокол от проверка на място, извършена непосредствено след получаването на сигнала за измръзване. На проверката на място задължително следва да присъстват: Участникът, търговски представител на Синджента и технически експерт по избор на Синджента. За да е налице безспорна констатация за измръзване на посевите е необходимо търговският представител на Синджента и техническият експерт да са съгласни, че е налице такова измръзване и да подпишат съответния протокол от проверката без забележки. При необходимост, за целите на проверката могат да бъдат използвани и данни от платформата „Cropwise Operations.“ Всички спорове относно наличието или липсата на замръзване на посевите се разрешават по преценка на Синджента. Към протокола, констатиращ измръзването, се прилага и снимков материал на замръзналите посеви, направен от търговския представител на Синджента. За избягване на съмнение, измерването на измръзването и констатирането на наличието на изискуемите условия по чл. 5 (2) по-горе, се извършва своевременно и в подходящ срок след регистриране на сигнала по предходната буква а) с оглед нуждата от презасяване на засегнатите от измръзване земеделски площи.
в) при разораване на площите, в които се намират замръзналите посеви, доказано от Участника със снимков материал, направен от търговския представител на Синджента след покана от Участника.
(3) За избягване на съмнение, Пакетът не се предоставя в следните случаи:
а) при заявка и закупуване на количества от Семената за ранна сеитба, по-малки от Минималното изискуемо количество за Семена за ранна сеитба, включително ако не е спазено изискването за заявка и закупуване на поне два различни вида Семена за ранна сеитба;
б) при закупуване на количества от Семената за ранна сеитба, по-малки от предварително заявените във Ваучера (дори изискването за закупуване на Минималното изискуемо количество за Семена за ранна сеитба да е изпълнено);
в) за закупени количества от Семената за ранна сеитба, надвишаващи заявените във Ваучера и които не са включени във Ваучера;
г) ако видът и обемът на опаковките на закупените количествата от Семената за ранна сеитба са различни от тези, предлагани на пазара от Синджента;
д) в случай че закупените Семена за ранна сеитба не са внесени в България от Синджента или не се разпространяват от дистрибутор на Синджента;
е) ако не са безспорно и надлежно удостоверени с формуляр, протокол и/или снимков материал всички обстоятелства по ал. 1, буква „в“ или ал. 2, буква “б“ и буква „в“ от настоящия член;
ж) ако Участникът не е заявил във Ваучер и/или чрез търговски представител на Синджента изрично желанието си за участие в кампанията „Ранна сеитба, ранна печалба“;
з) при всяко друго неизпълнение на настоящите Общи условия от страна на Участника.
(4) В изключение от правилото по-горе, по преценка на Синджента Демонстрация на Cropwise Operations може да бъде предоставена и ако Участник е закупил само Минималното изискуемо количество за Семена за ранна сеитба, дори и да не е достигнал точно заявените във Ваучера количества. В този случай ще се прилагат правилата на чл. 8, ал. 5 по-долу.
(5) За избягване на съмнение, при спазване на условията за получаване на Пакет по кампания „Ранна сеитба, ранна печалба“, Участникът получава Пакета, с възможност за получаване на Компенсаторните количества при спазване на допълнителните условия по чл.6, ал. 2 по-горе.
Член 7
Предоставяне на Компенсаторните количества
7. (1) Компенсаторните количества се предоставят на Участника от Синджента в срок от 5 (пет) работни дни след безспорното удостоверяване на измръзването и унищожаването на посевите по реда на чл. 6, ал. 2, буква „б“ и буква „в“ от настоящите Общи условия.
(2) Компенсаторните количества представляват торби семена царевица в същото количество като Семената за ранна сеитба, заявени във Ваучера и закупени от Участника по реда на настоящите Общи условия, за които е надлежно и безспорно установено измръзването. Синджента ще се стреми да предостави Компенсаторни количества от същия вид като измръзналите посеви, но при липса на наличности от същия вид семена, Синджента може да предостави на Участниците и друг вид семена царевица от видовете, посочени в чл. 5, ал. 1 по-горе.
Член 8
Демонстрация на Cropwise Operations
8. (1) При изпълнение на изискванията на настоящите Общи условия Синджента ще предостави на Участника като част от Пакета възможност за участие в Демонстрация на Cropwise Operations, която включва следното:
а) създаване на профил на Участника в платформата за Cropwise Operations, достъпна на адрес: https://operations.cropwise.com/, наричана по-долу „Платформата Cropwise Operations“, като профилът се създава от Синджента в срок от 30 (тридесет) дни след надлежно удостоверяване от страна на Синджента, че Участникът е изпълнил всички необходими условия за получаване на Пакет по чл. 6, ал. 1 по-горе.
б) обучение и съдействие за работа с Платформата Cropwise Operations от експерт на Синджента по време на Демонстрация на Cropwise Operations;
в) достъп до функционалностите на Платформата Cropwise Operations, свързани с проследяването на развитието на посевите на заявените и закупените съгласно Общите условия Семена за ранна сеитба.
(2) Демонстрацията на Cropwise Operations е с продължителност от 1 (една) година от активирането на профила на Участника в Платформата Cropwise Operations.
(3) Демонстрацията на Cropwise Operations включва само обработваеми площи на територията на Република България, собственост/наети за обработване от Участника или неговите свързани лица, на които са засети Семената за ранна сеитба, като включената обработваема площ се изчислява съгласно реално закупените от Участника Семена за ранна сеитба, заявени с Ваучер, както следва: за всяка 1 (една) закупена торба Семена за ранна сеитба могат да бъдат включени до 8 (осем) декара обработваем площи.
(4) Когато обективни обстоятелства налагат това и само с изричното съгласие на Синджента, обработваемата площ, включена в Демонстрацията на Cropwise Operations, може да включва площ по-голяма от посоченото по-горе съотношение от 1 торба към 8 декара, но разликата следва да е не повече от 10 (десет) декара обработваеми площи, отговарящи на останалите условия по тези Общи условия.
(5) За избягване на съмнение, обработваемите площи, които ще бъдат включени в Демонстрацията на Cropwise Operations, се изчисляват на базата на реално закупените от Участника и/или неговите свързани лица количества Семена за ранна сеитба. Посочените във Ваучера обработваеми площи са прогнозни и не обвързват Синджента.
(6) Участникът (и ако е необходимо, свързаните лица) са длъжни да оказват необходимото съдействие на експертите и/или на търговските представители на Синджента за целите на интегриране на обработваемите площи в Платформата Cropwise Operations, включително своевременно предоставяне на информация за точни координати, граници и площ на обработваемите полета.
Раздел IV
Общи правила на промоционалните кампании
Член 9
Ваучер
9. (1) (изм. 22.12.2025 г.) За участие в кампаниите „Заявка семена царевица - Синджента 2026“, „Онлайн заявка на семена царевица - Синджента“ и „Ранна сеитба, ранна печалба“ е необходимо Участникът да попълни и подпише валиден Ваучер в рамките на Периода за заявки. Това може да бъде извършено по следните начини:
а) самостоятелно от Участника в електронната форма на адрес : https://syngenta.my.site.com/eVoucher/bg/?param=eyJjcm9wTmFtZSI6IkdyYWluIENvcm4iLCJDb3VudHJ5IjoiQkc…Syngenta eVoucher;
б) в електронна форма в секция „Cropwise Seed Selector” на адрес https://www.syngenta.bg/cropwise-seed-selector - след предоставена препоръка за подходящ за стопанството на Участника хибрид Семена, или
в) със съдействието на търговски представител на Синджента, в електронна форма на таблет или чрез друго мобилно устройство.
(2) Ваучерът се счита за валиден при изпълнение на всяко едно от следните условия:
а) наличие на уникален сериен номер на Ваучера;
б) предоставена коректна информация от страна на Участника за него и, ако е приложимо, за свързаните с него лица;
в) надлежно заявени количества от Продукта/ Семената за ранна сеитба.
(3) Участникът носи отговорност за верността на предоставената във Ваучера информация и декларира и гарантира, че свързаните с него лица, посочени във Ваучера, са дали своето съгласие да бъдат посочени във Ваучера на Участника и (ако е приложимо) да бъдат представени копия от издадени на тяхно име фактури за закупени съответните количества от Продукта/ Семената за ранна сеитба.
(4) Във връзка с подписването на Ваучерите, Участникът и Синджента се съгласяват, че в отношенията помежду им правната сила на обикновения или усъвършенствания електронен подпис е равностойна на саморъчния подпис.
(5) (изм. 22.12.2025 г.) В рамките на настоящата кампания всеки Участник има право да претендира права по настоящите Общи условия (Бонус торби, Компенсаторни количества, Демонстрация на Cropwise Operations) за количества от Продукта/Семената за ранна сеитба, заявени чрез повече от един Ваучер. За избягване на съмнение, за участие в кампаниите „Заявка семена царевица - Синджента 2026“ и „Ранна сеитба, ранна печалба“ всеки Участник попълва един (общ) Ваучер.
(6) Заявените с Ваучера количества от Продукта/Семената за ранна сеитба могат да бъдат променени със съдействието на съответния търговски представител на Синджента. При всички случаи старият Ваучер се анулира и се създава нов Ваучер с новите (точни) количества. Новият Ваучер се издава само ако количеството от Продукта/Семената за ранна сеитба е равно или по-голямо от заявеното със стария Ваучер и Периодът за Заявки не е изтекъл.
(7) Информацията за заявените във Ваучера свързани лица може да бъде коригирана в рамките на Периода за Заявки, като за целта Участникът следва да попълни документа, наречен „Декларация за свързани лица“ по образец, наличен на уебсайта на Синджента на адрес www.syngenta.bg („Уебсайт“). Документът може да бъде попълнен електронно или да бъде изпратен на хартия по реда на чл. 11, ал. 1, б. „б“ от настоящите Общи условия.
Член 10. Проверка
10. (1) Синджента си запазва правото по своя преценка, самостоятелно, чрез дистрибутор или чрез подизпълнител (маркетингова компания), по всяко време да поиска от Участника копия на съответните фактури, удостоверяващи закупените от Участника и/или свързаните му лица количества от Продукта/Семената за ранна сеитба, както и други документи, удостоверяващи изпълнението на настоящите Общи условия. Ако бъдат изискани, копията на фактурите/документите трябва да бъдат предоставени на Синджента по реда, описан в чл. 11 по-долу, не по-късно от 3 (три) работни дни от поискването им. При всички случаи копията от фактурите/документите следва да бъдат качени/изпратени със заличени лични данни на трети лица и конфиденциална информация, която не е необходима за целите на кампанията, включително цени и др.
(2) Синджента има право на проверка на предоставените документи и информация и в случай на несъответствие с настоящите Общи условия, Синджента има право да претендира от Участника възстановяване на стойността на предоставените Бонус торби, съответно да откаже да предостави Компенсаторни количества и/или да откаже или прекрати достъпа на Участника до Демонстрацията на Cropwise Operations.
Член 11
Подаване на документи. Кореспонденция
11. (1) Участникът може да подаде фактури/документи във връзка с кампаниите по един от следните два начина:
а) като качи документите в Уебсайта на Синджента – в този случай Участникът следва да валидира регистрацията си в Уебсайта предварително, с отговор на изпратен от Синджента имейл;
б) като изпрати документите на хартия по пощата или чрез куриер, за своя сметка, до следния адрес за кореспонденция: гр. София, бул. „Петър Дертлиев“ №25, ет. 2, тел. +359 2 962 86 29, на вниманието на „Синджента България“ ЕООД, като се посочи наименованието на кампанията, във връзка с която се изпращат.
(2) В случай че бъде установено, че документите, подадени по реда на този член, не съответстват с настоящите Общи условия, Участниците ще бъдат информирани по електронна поща. В случай на получени документи с неточна или нечетлива информация, Синджента ще уведоми Участника и отговарящия за него районен представител на Синджента и ще даде възможност на Участника да изпрати коректна информация и документи по горепосочените начини.
(3) При изпращане на хартия и/или качване на документи в Уебсайта на Синджента , Участникът следва да заличи личните данни на трети лица и конфиденциална информация, която не е необходима за целите на кампанията, включително цени и др.
(4) Всяка комуникация между Синджента и Участниците в кампанията ще се извършва чрез адреса за кореспонденция на Синджента (адреса на управление), посочен най-горе в тези Общи условия и/или адреса за кореспонденция на Синджента във връзка с кампанията, посочен в чл. 11, ал. 1, буква „б“ по-горе, съответно на адреса или електронната поща на Участник, посочени във Ваучера. Участникът ще получава счетоводни документи на посочения от него имейл адрес с тази цел, който може да е имейл адрес на счетоводна къща/компания. Кореспонденцията се счита за редовна, когато е осъществена по един от описаните начини.
(5) Участниците могат да се свържат със Синджента по описания в ал. 4 на настоящия член начин, ако считат, че дистрибутор на Синджента неоснователно е отказал да предостави на Участника и/или на неговите свързани лица Бонус торби по предвидения в тези Общия условия ред и размер, въпреки че са изпълнени условията на настоящите Общи условия.
(6) Участниците могат да се свържат с експерти на Синджента за обсъждане на технически въпроси във връзка с Демонстрацията на Cropwise Operations и на следния телефонен номер: +359 88 2751771.
Член 12
Отговорност
12. (1) Синджента не носи отговорност в случай на късна заявка, късно закупуване или късно заплащане на количества от Продукта и/или Семена за ранна сеитба от страна на Участника, както и за неточна, невярна или късно предоставена от Участника информация, или при други несъответствия с тези Общи условия.
(2) Синджента не носи отговорност във връзка с условията на кампанията спрямо посочените във Ваучера на Участника свързани лица, а само спрямо Участника. В случай на каквито и да е претенции от страна на свързани с Участника лица, отправени към Синджента, Участникът носи отговорност за пълно обезщетяване на Синджента за всякакви вреди и разходи по и във връзка с претенциите.
(3) Синджента не носи отговорност при неправилно използване и/или съхранение на Продукта и/или Семената за ранна сеитба.
(4) Офертите по настоящите Общи условия са валидни до изчерпване на количествата. Синджента не поема ангажимент да осигурява определена наличност от Продукта/Семената за ранна сеитба в периода на провеждане на кампаниите и не носи отговорност в случай че Участник, заявил необходимите количества съгласно Общите условия, не успее да се възползва от Бонус торбите/ Пакета поради изчерпани количества от Продукта/Семената за ранна сеитба.
Член 13
Допълнителни разпоредби
13. (1) Всеки Участник, попълнил, потвърдил и/или подписал Ваучер, включително със средства за комуникация от разстояние и с електронен подпис, приема настоящите Общи условия. Ваучерът и Общите условия заедно представляват договора между Синджента и Участника.
(2) Синджента си запазва правото едностранно да допълва или променя настоящите Общи условия, в съответствие с приложимото българско законодателство, като промените ще влизат в сила и стават задължителни след 7 (седем) дни от датата на публикуването им на Уебсайта на Синджента, освен в случай на удължаване на сроковете на кампанията, в който случай промените влизат в сила незабавно след публикуването им. Участниците следва да извършват периодична проверка на Уебсайта за наличие на промени в Общите условия или за друга текуща информация за настоящата кампания, включително образци на документи и информация във връзка с кампанията.
(3) Приложимо към настоящите Общи условия е действащото законодателство на Република България. При възникване на спор, компетентни са съдилищата на територията на град София.
Член 14
Защита на личните данни
14. (1) (изм. 22.12.2025 г.) Участникът потвърждава, че данните във Ваучера са пълни, верни и точни. Всички лични данни се третират от „Синджента България“ ЕООД като поверителни и се обработват по начин, който гарантира подходящо ниво на сигурност, в съответствие с действащото законодателство за защита на личните данни. С включването си в кампанията „Заявка семена царевица - Синджента 2026“ и/или „Ранна сеитба, ранна печалба“, Участникът или долуподписаното лице предоставя доброволно личните си данни, а именно: (имена, адрес, телефон, имейл) и потвърждава, че е уведомен, че тези данни ще бъдат събирани, обработвани с автоматични и/или неавтоматични средства, администрирани и използвани от „Синджента България” ЕООД или друго дружество - част от групата Синджента или подизпълнител, за целите на кампаниите. За повече информация как Синджента обработва личните данни, събрани чрез Уебсайта или по друг начин, и Вашите права, моля, проверете Декларацията за поверителност и Политиката за ползване на „бисквитки“ („cookies“), публикувани на Уебсайта.
(2) Участникът ще уведоми свързаните лица за обработването на лични данни по този ред.
(3) Участникът потвърждава, че е уведомен, че - в случай на изпращане на документи на хартия по реда на чл. 11, ал. 1, буква „б“ от настоящите Общи условия - личните му данни могат да бъдат обработвани от подизпълнител – маркетингова компания, като цитираната компания обработва личните данни в качеството си на „доставчик на услуги“ съгласно Декларацията за поверителност на Синджента, публикувана на Уебсайта.
Настоящата редакция на Общите условия е приета на 27.02.2026 г.